Drukuj
Kategoria: Sport

W piątek i sobotę (01-02.04.2016), na boisku w Nowinach, rozegrane zostały finały wojewódzkie turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Zwycięska drużyna dziewczyn z Baćkowic.

Pierwszego dnia zawodów, drużyna chłopców do lat 8, stanowiących reprezentację Szkoły Podstawowej z Baćkowic, wygrała wszystkie spotkania, zajmując pierwsze miejsce w turnieju. Ich droga do sukcesu wyglądała następująco: SP Baćkowice - Juventa Starachowice 5:0, SP Baćkowice - DAP Kielce 4:1; ćwierćfinał: SP Baćkowice - SP Klimontów 5:0; półfinał: SP Baćkowice - AMO Kielce 2:1; finał: SP Baćkowice - Football Academy Jędrzejów 4:1. Zespół z Baćkowic rywalizował w następującym składzie: Filip Stańczak, Dawid Kaczmarczyk, Igor Szafrański, Mikołaj Łata, Wiktor Prusik, Maciej Dąbrowski, Kacper Kot, Szymon Karcz, Adrian Tyrała, Mateusz Wójtowicz, Jakub Brodawka, Patryk Grzesik. Najlepszym bramkarzem turnieju został Igor Szafrański.

Zwycięska drużyna chłopców z Baćkowic.

W sobotę dziewczęcy zespół złożony z zawodniczek do 12 lat powtórzył wyczyn młodszych kolegów zajmując pierwsze miejsce w województwie, co jest równoznaczne z wzięciem udziału w finałach krajowych turnieju, które odbędą się w dniach 30 kwietnia - 2 maja w Warszawie. Wyniki dziewcząt wyglądały następująco: SP Baćkowice - SP Kazimierza Wielka 3:1, SP Baćkowice - SP Kołaczkowice 2:2; ćwierćfinał: SP Baćkowice - Skarżysko-Kamienna 6:0, półfinał SP Baćkowice - Brynica 1:0, finał: SP Kołaczkowice 3:0. Drużyna z Baćkowic grała w składzie: Natalia Grzyb, Aleksandra Grzyb, Julia Dąbrowska, Oliwia Dąbrowska, Klaudia Stańczak, Alicja Niedbała, Anna Lis, Karolina Zimnicka, Marlena Wasińska, Natalia Kot. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Aleksandra Grzyb z Baćkowice, która zdobyła 12 bramek.

Po raz drugi z rzędu dziewczęta wezmą udział w finałach krajowych. W zeszłym roku rywalizowały w kategorii do 10 lat i zajęły dwunaste miejsce w Polsce. "W tym roku postaramy się poprawić ten rezultat" - mówił Krzysztof Grzyb, trener obu zespołów z Baćkowic.