Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

Dobry start logotyp
Ośrodek Pomocy Społecznej w Baćkowicach informuje, że jest realizatorem Programu "Dobry Start" na terenie Gminy Baćkowice. Program "Dobry Start" to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Wsparcie otrzymać może 4,6 mln uczniów. Koszt realizacji świadczenia szacuje się na ok. 1,4 mld zł rocznie. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

Od 1 lipca wniosek o świadczenie dobry start można złożyć online za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej. Przyjmowanie wniosków o świadczenie dobry start drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Baćkowicach (dla osób zamieszkujących na terenie Gminy Baćkowice) lub za pośrednictwem poczty rozpocznie się 1 sierpnia.

Ośrodek Pomocy Społecznej zaleca ostrożność i przestrzega przed oszustami. Ci bowiem mogą podszywać się pod OPS, wysyłając wiadomości mailowe z linkiem lub prośbą o podanie numeru konta w celu dokonania przelewu świadczenia lub kliknięcia w link. Warto mieć świadomość, że Ośrodek Pomocy Społecznej w Baćkowicach nie wysyła takich wiadomości i nie prosi o numer konta, a wysyłana przez OPS wiadomość e-mail o przyznaniu świadczenia ma charakter czysto informacyjny. W wiadomości od Ośrodka nie znajdzie się prośba ani o odpowiedź, ani o kliknięcie w jakikolwiek link.

 Przydatne linki dla Beneficjentów Programu:

Strona Programu Dobry Start - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jak złożyć wniosek o Dobry Start?

Pytania i odpowiedzi do Programu Dobry Start.