Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach brakuje krwi. Stany magazynowe z dnia na dzień ulegają drastycznemu zmniejszeniu, dlatego zwracam się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców miast i gmin o oddawanie krwi, która dla wielu jest "darem życia".
W okresie wiosenno - letnim coraz mniej osób decyduje się na oddanie krwi, która w tym czasie jest szczególnie ważna. Jeżeli danej grupy krwi zabraknie, wstrzymane mogą zostać planowane zabiegi i operacje - co zagraża życiu pacjentów.

Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia i są zdrowi mogą oddać krew w kilku miejscach na terenie województwa świętokrzyskiego, m.in. w Kielcach, Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu czy w Skarżysku-Kamiennej. Szczegółowe informacje o stacjonarnych i mobilnych punktach zbiórki oraz o stanie magazynowym poszczególnych grup krwi znajdziecie Państwo na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach - www.rckik-kielce.com.pl
Pragnę także poinformować, że 9 czerwca w kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia zorganizowana zostanie akcja, której głównym założeniem jest zbiórka krwi w mobilnych punktach poboru. Wydarzenie organizowane jest w ramach programu polityki zdrowotnej „Zapewnienie Samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015 - 2020”, finansowany przez ministra zdrowia.
Żywię ogromną nadzieję, że nie pozostaniecie Państwo obojętni w stosunku do osób, które tak bardzo czekają na naszą bezinteresowną pomoc.

Wojewoda Świętokrzyski

Agata Wojtyszek

Czerwona Nitka - plakat